Një 37-vjeçare, e cila ishte përdhunuar nga një grup burrash dhe më pas ishte djegur teksa ishte rrugës për në gjyqin ndaj sulmuesve të saj, ka ndërruar jetë në spital në Dehli të Indisë.

Pas ngjarjes familjarë dhe persona të tjerë kanë dalë në protestë duke kërkuar ndëshkimin sa më të rreptë të autorëve të ngjarjes,

Dy nga 5 përdhunuesit e saj ishin identifikuar nga 23-vjeçarja me profesion veterinere, por edhe ata ishin liruar pasi kishin paguar garancinë deri në pritje të vendimit të Gjykatës.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat