Një shpërthim i fortë është regjistruar sot në mëngjes në një furrë buke në Paris.

Sipas policisë vendase, nga shpërthimi, që me gjasa është shkaktuar nga një rrjedhje gazi, janë plagosur disa persona dhe janë thyer disa dritare të pallateve pranë.

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje, ndërkohë që Policia paralajmëron qytetarët që të evitojnë zonën.

dardania.com

Flash Lajme