Theresa May ka thënë se është e vendosur për të dorëzuar Brexit-in në kohë, përpara bisedimeve mbi kundërshtimin irlandez.

Kryeministrja tha për “Sunday Telegraph” se, do të kthehej në Bruksel me një “mandat të ri, ide të reja dhe një vendosmëri të përtërirë.

”, informon dritare.net

Thirrjet për një “marrëveshje alternative” për kufirin e Irlandës së Veriut u mbështetën nga deputetët të martën e kaluar. Por zëvendëskryeministri irlandez ka thënë “nuk ka marrëveshje alternative të besueshme” ndaj propozimit./K.C/dritare.net

Flash Lajme