Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, gjatë kohës që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i tij u tërhoq nga avioni më 4 shkurt, u identifikua vetëm falë gjurmëve të gishtërinjve.

Këtë gjë e zbuloi autopsia pas një hetimi për vdekjen e tij.
Një raport i plotë i degës së Hetimeve Ajrore nuk do të publikohet për një periudhë prej 6 deri në 12 muaj, por një raport paraprak duhet të dorëzohet brenda dy javësh.

Ndërkohë, nuk gjen nuk është e qetë as familja e David Ibbotson, pilotit që drejtonte piper N264DB Malibu që ra në Kanalin Anglez. Vajza dhe gruaja e pilotit  kërkojnë  ndihmë për financimin e një operacioni kërkimi./A.C/dritare.net

Flash Lajme