Paraditen e sotme, rreth prës 10: 45 ndodhi një sulm brenda një tramvaji në Holandë. Tashmë është mësuar se autori i dyshuar është një turk, 37-vjecar, i cili është arrestuar.

Nga sulmi mbetën të vratë tre persona dhe 9 të tjerë të plagosur./A.C/dritare.net

Flash Lajme