Një punonjëse e ‘German Airport’ është përplasur me avionin e kancelares Angela Merkel, teksa ai ndodhej i ndaluar në pistë.

BBC shkruan se punonjësja e cila ishte duke drejtuar një furgon, sapo ka parë avionin e kancelares është ngazëllyer dhe ka zbritur menjëherë nga mjeti, por ka harruar të ngrejë frenat e dorës dhe për pasojë mjeti i saj u përplas avionin e Merkel, informon Dritare.net.

Kancelarja gjermane u kthye në Berlin me helikopter pasi avioni duhet të kontrollohej për dëmet e shkaktuar nga ekspertët. /e.k-Dritare.net

Flash Lajme