Colors: Yellow Color

Ndërsa shumë persona kanë frikë se robotët do të bëhen grabitës të vendeve të tyre të punës, shkarkimi i parë i njërit prej tyre ka ndodhur në Britaninë e Madhe, në Skoci, ku robotët Fabio ishin të punësuar në një supermarket në Edimburg për të akomoduar klientët me mirësi dhe për t’iu përgjigjur kërkesave të tyre.

Mustafa Nano i cili bën ndonjëherë si gazetar kontrovers, sidomos kur “merr guximin” dhe flet për tema të cilat janë gati-gati tabu, ka provokuar sërish së fundmi, me shijet e tij ndaj meshkujve dhe impotencën ndaj grave.

Stuhia e rërës që ka përfshirë pjesën më të madhe të Egjiptit ka bërë që qielli të marrë ngjyrë të verdhë. Katër porte janë mbyllur për shkak të erërave të forta e detit të trazuar.

Nëse një i famshëm bën një foto me ty ai patjetër shndërrohet në “më i miri” apo jo?

Se nëse ai është “më i miri” edhe ti i bie të jesh “më e mira” se të ka begenisur “më i miri ?

“Magjia e maleve të Shqipërisë, parë nga Puglia, Itali, të cilat duken si valë në horizont”, kështu e ka cilësuar këtë fotografi prestigjiozja italiane ‘corriere.it’.

Malet e Shqipërisë, mbuluar me dëborë, ngjajnë me një valë deti në këtë foto të shkëlqyer të fotografes Maria Pacoda.

Avokati dhe politikani Spartak Ngjela k qenë i ftuar në “Ftesë në Pesë” në TCH, por këtë herë duke e lënë mënjanë politikën.

Ngjela ka folur rreth librit të tij të fundit “Hakmarrja e një gruaje”, duke dhënë edhe një mesazh për gratë.

Flash Lajme