Colors: Yellow Color

Këngëtari Sam Smith i habiti të gjithë kur u shfaq me kostum dhe taka në eventin “GQ Aëards of Men of the Year” në Londër.

Ai zbuloi se u ndje shumë mirë dhe i lumtur që i veshi dhe i cilëson si “takat e virgjërisë”.

Një 74-vjeçare në Indi ka vendosur rekordin si nëna më e vjetër në botë. Erramatti Mangayamma solli në jetë dy vajza binjake me prerje cezariane.

E martuar që nga viti 1962 ajo nuk kishte fëmijë, por kur mësoi se një fqinje e saj kishte lindur në moshën 55-vjeç, pasi mbeti shtatzëne me fekondim in vitro, ajo vendosi të provonte fatin dhe iu drejtua mjekëve.

Media prestigjoze “Forbes” ka publikuar një artikull për adoleshentet shqiptare, të cilat fituan konkursin ‘Technovation Challenge’ në Kaliforni me aplikacionin “GjejZa” dhe që synon t’i vijë në ndihmë grave të dhunuara.

Flash Lajme