Colors: Yellow Color

Një gjykatë franceze ka vendosur në favor të pronares së gjelit që u hodh në gjyq nga fqinjët pasi këndonte herët në mëngjes.

Maurice, nga ishulli piktoresk Oleron, u akuzua për shqetësimin e një çifti pensionistësh që banonte në një shtëpi pushimi aty pranë.

Rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë bërë tepër të ngjashëm kohët e fundit. Dhe këtë e vërteton ndryshimi drastik i fundit nga Facebook i cili po merret për ti dhënë fund stresit tek përdoruesit të cilët konkurrojnë me njëri tjetrin për numrin e pëlqimeve që marrin në postime.

Fotografi i modës Peter Lindbergh, i njohur për fotot bardh e zi, ka vdekur në 74 vjeçare.

Fotografi gjerman u nda nga jeta të martën dhe lajmi u konfirmua në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

Flash Lajme