Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”.

Gove pohon se ka qenë përdorues i kokainës, por thekson se është penduar për këtë gjë.

Kandidati i Konservatorëve për kryeministër, kërkon që gabimi i tij në të kaluarën mos e pengojë garën e tij për kreun e qeverisë dhe drejtimin e Partisë Konservatore.

Kreu i ri i shtetit britanik pritet të zgjidhet në fund të muajit Korrik, pasi Theresa May dha dorëheqjen nga postet që mbante.

o.p. / dita

Flash Lajme

Më të lexuarat