Një kështjellë skoceze me lidhje me Mary Queen of Scots ka dalë në treg për një vlerë 8 milionë paund.

Kalaja Seton në Lothian Lindor u ndërtua me gur dhe thuhet se ishte një ndër kështjellat e preferuara të mbretëreshës Stuart.

Arkitekti i njohur Robert Adam përdori mbetjet e Pallatit Seton për të ndërtuar pronën imponuese në 1789.

Vendosur në 13 hektarë hapësirë dhe me kopshte në Longniddry, tani ajo është një shtëpi me 13 dhoma gjumi me një sallë pune dhe një tavernë private.

Me 8 milionë paund një ndër kështjellat më të bukura të Skocisë mund të jetë e juaja.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat