Një burrë ka gjetur vdekjen pasi hëngri 42 vezë pa ndërprerje. Ngjarja është raportuar në Indi, ku Subhash Yada kishte vënë bast me shokun e tij kush do hante i pari 51 vezë të ziera.

Por te veza e 42-të ai ra pa ndjenja dhe ndërroi jetë në spital.

Policia raportoi se Subhash Yada sapo kishte filluar të hante vezën e 42-të kur u rrëzua pa ndjenja.

42-vjeçari u dërgua në spital, por ndërroi jetë vetëm disa orë më vonë.

Mjekët thanë se vdekja e tij mund të jetë shkaktuar nga ngrënia e shumë vezëve.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat