Grupet audiovizuale britanike BBC dhe ITV prezantuan sot në Britaninë e Madhe “BritBox”, shërbimin e tyre video që synon të konkurojë gjigantin amerikan “Netflix”.

BBC dhe ITV njoftuan përveç të tjerave se kishin arritur një marrëveshje me transmetuesit Channel 4 dhe Channel 5, për të dyfishuar programet e tyre.

Britbox ekziston tashmë në SHBA dhe Kanada ku performancat janë më të mira nga sa parashikohej nga dy grupet, por ato mbeten modeste.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All