Për katër ditë me radhë në sheshin “Nënë Tereza” do të vijnë aromat e ushqimeve nga e gjithë bota.

Qytetarët do të keni mundësi të shijojnë ushqimet e shpejta, të cilat do të vinë me gjysmë kosto.

Street Food Festival do të sjellë gatime të shijshme, por edhe muzikë të mirë nga artistët e skenës shqiptare.

Ky aktivitet është nisur nga Bashkia vite më parë, por këtë vit është kthyer në një Festival që synon shkëmbimin e eksperiencave mes kuzhinierëve të huaj dhe atyre shqiptarë.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All