Dy gorilla kanë mësuar të pozojnë si kujdestarët e tyre.

Një foto e realizuar në parkun Virunga, DR Congo është bërë virale, pasi shihen dy gorilla të cilat qëndrojnë në këmbë në mënyrë pothuajse perfekte.

Dy gorillat u shpëtuan kur ishin foshnje, pasi gjuetarët e paligjshëm ekzekutuan nënën e tyre në vitin 2007, kur ato ishin 4 dhe 2 muajshe.

e.t./dita

Flash Lajme