Disa këshilla të thjeshta që ju mundësojnë të punoni më mirë me kompjuter. Në ditët e sotme janë të paktë njerëzit që nuk iu duhet të punojnë në kompjuter pjesën më të madhe të ditës, ose të paktën për një pjesë.Ja disa këshilla të thjeshta që ju mundësojnë të punoni më mirë me kompjuter.Instaloni në mënyrë korrekte kompjuterinZgjidhni një ekran të mirëPërdorni një karrige të mirë dhe sistemohuni duke u ndjerë komodMos harroni të mbroni pulsetBëni pushime të rregullta.Konsumoni shumë ujëEliminoni faktorët e stresitBëni pak gjimnastikë truporeBëni “gjimnastikë” edhe për sytë

Ky moment është filmuar këtë javë në Mulgowlie të Queensland, Australi. Andrew Smedley ka postuar videon në Facebook, transmeton Telegrafi.

E pas një beteje të ashpër që zgjati disa minuta, ishte gjarpri i madh që triumfoi ndaj pitonit që edhe përkundër tentimeve të shumta dhe faktit që u mbështoll në trupin e gjarprit, mbeti i ngordhur.

Këto fotografi të pabesueshme tregojnë momente të mrekullueshme akrobatike të çitave për të kapur një impala “fluturuese”.
Jeffrey Wu, një fotograf profesionist nga Torontoja e Kanadasë, kapi momentin e luftës në ajër midis grabitqarëve dhe presë vetëm pak sekonda përpara se impala të kapej nga felini i madh në rezervatin kombëtar Masai Mara në Kenia.

Flash Lajme