Një ligjvënës slloven ka dhënë dorëheqje të enjte, sepse kishte “vjedhur” një sandviç në një supermarket.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Darij Krajcic, ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi shokëve u kishte thënë se ai bëri një “eksperiment social”, duke dalë pa paguar në një dyqan në afërsi të parlamentit slloven, në të cilën ai “bleu” një sandviç.

Ndërsa mediat sociale po shpërthejnë nga urimet dhe dhuratat e Shën Valentinit, shumë çifte janë ende duke e festuar Ditën e Dashurisë. Tullumbace në formë zemre, trëndafila të kuq, dhurata të personalizuara, puthje plot pasion dhe dedikime romantike, janë ato që po na zënë sytë në këtë ditë të veçantë.

Flash Lajme