Qindra qytetarë dhe turistë në Manhatan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë shikaur perëndimin e diellit, në këtë qytet të njohur ndryshe si
“Manhattanhenge”.

Manhattanhenge është një prej fenomeneve më të veçanta në Nju Jork.

Perëndimi i diellit në linjë me rrugët kryesore të lagjes më të njohur në botë, Manhattan, krijon pamje spektakolare.

Ky fenomen përsëritet 4 herë brenda një viti./dardania.com

Foto 1 nga 11


Flash Lajme