Pas 30 viteve martesë, zënka e fundit, ishte fatale për çiftin. Sally dhe Richard, kishin  një jetë të lumtur në dukje, por ajo ishte e mbytur nga xhelozia.

Ajo dyshonte se bashkëshorti i saj shkonte në bordello, dhe kohët e fundit ata konfliktoheshin vetëm për këtë gjë. Ata kishin dy fëmijë dhe bënin një jetë të pasur.

Mirëpo, në ditën e gjykimit, për vrasjen e bashkëshortit të saj, ajo tha se për vite me radhë ishte torturuar psikologjikisht dhe abuzuar seksualisht nga ai. grindja e fundit, i mori atij jetë. Ajo e goditi plot 18 herë me çekiç.
Ajo ka tronditur gjithë opinionin në Angli, dhe çështja e saj është trajtuar gjerësisht edhe në media.

Mirëpo, edhe sot e kësaj dite, ajo shprehet se edhe pse e ka vrarë, nuk rresht se dashuruari ish-bashkëshortin e saj./L.F-dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat