Ndonjëherë sipërfaqja  e Tokës rrëshqet, duke formuar humnera, që duken si portale që të çojnë në një dimension tjetër.

Shpesh është natyra përgjegjëse për këto truke, por edhe njerëzit.

Ndërsa mistikët dhe shkencëtarët argumentojnë për origjinën e këtyre vendeve, turistët thjesht shkojnë atje për të shkrepur një foto të bukur. Dardania.com bëri një listë me portalet më të frikshme dhe të thellë në botë. Aty shkojnë vetëm të guximshmit. Nëse dhe t’i ke guxim, shko dhe shijoje aventurën e radhës.

Porta e ferrit (Darvaza), Turkmenistan

Pusi i Shën Patrikut, Orvieto, Itali

Krateri i malit Yasur, ishulli Vanuatu

Vrima e Madhe në Kimberley, Afrika e Jugut

Vrima madhështore blu

Kulla e përmbysur e Masonëve, Portugali

Kanalshkarkimi në rezervuarin e një dige, Kalifornia Veriore, shkruan dardania.com

Er Wang Dong, Kinë

Eisriesenwelt, Austri

Zgavra në Guatemala

Cerro Sarisariñama, Venezuela

Shpella e Akullit, Mutnovsky, Rusi.//dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat