Nëse nuk flini mirë natën, dita tjetër do jetë vërtet e lodhshme dhe e vështirë. Por çfarë e shkakton pagjumësinë, ose dhe një gjumë të parehatshëm. Dardania.com më poshtë ju tregon 10 gjërat kryesore që janë ndikues të një gjumi jocilësor.

1. Kur shkoni në shtrat të uritur

2. Kur flini në drekë, ose pasdite

3. Kur nuk hani mëngjes

4. Kur e keni dhomën e gjumit rrëmujë, ose të papastruar, shkruan dardania.com

5. Kur dhoma e gjumit është shumë e nxehtë

6. Kur flini me bark

7. Kur flini me kafshën tuaj shtëpiake

8. Kur hani ëmbëlsira, para se të shtriheni në shtrat

9. Kur nuk e dini se keni probleme shëndetësore, sidomos këmbët që nuk ju lënë të flini rehat.

10. Kur flini afër një burimi zhurme.//dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat