Bananet janë të shëndetshme dhe të shijshme, por kur ata bëhen ngjyrë kafe në lëkurë, ju nuk nguroni t’i hidhni poshtë. Kjo, sepse mendoni se janë të prishura.

Image result for brown bananas

I keni hedhur deri tani, por nuk do i hidhni më, sepse një studim i fundit ka treguar se ata janë më të shëndetshme se bananet normale.

Përfitimet që mund të merrni nga bananet kafe, janë të mëdha. Për shembull, këto banane ulin shanset për t’u prekur nga kanceri, rregullojnë tensionin e gjakut, janë kurë për kapsllëkun, zbusin dhimbjet menstruale etj.

Related image

Ja pra disa arsye të vlefshme për të mos i hedhur më herë të tjera, bananet që duken si të prishura./dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All