Greta Thunberg, aktivistja për klimën, është në qendër të vëmendjes së medias dhe opinionit publik muajt e fundit.

Por, një foto e shkrepur plotë 121 vite më parë, ka çuditur të gjithë, ndërsa ka lënë vend për teori konspirative.

Në foton e vjetër, të gjetur në arkivat e fotografive të Universitetit të Uashingtonit, duket një vajzë ,e pamje shumë të ngjashme me atë të aktivistet suedeze që ka sot.

Njerëzit po thonë që Greta, është e dërguar nga koha, për të na paralajmëruar për ndryshimet klimaterike./ I.M-Dritarë.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat