Qendrat e SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve pritet të njoftojnë pasditen e sotme, siaps kohës lokale, se rasti i parë i koronavirusit Wuhan është raportuar në Shtetet e Bashkuara, në shtetin Uashington, i thotë CNN një burim federal jashtë CDC.

Virusi kinez i njohur ndryshe si koronavirusit Wuhan, është duke u kthyer në një shqetësim real, për shkak se përhapja e tij në Kinë është e shpejtë, ndërsa ende është misterioz si virusm pasi nuk dihen as shkaqet, as mënyra e përhapjes.

Virusi kinez, i cili u identifikua për herë të parë muajin e kaluar në Kinë, deri më tani ka infektuar më shumë se 300 njerëz dhe ka vrarë gjashtë./dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat