Our World in Data ka publikuar raportin për përdorimin e lëndëve narkotike në botë.

Sipas raportit të Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin, Shqipëria është vendi i 5 në botë për përdorimi ne lëndëve narkotike, ndërsa i treti për përdorimin e kokainës.

Sipas këtij raporti që llogarit përdoruesit në raport me popullsinë totale, vendin e parë në listë e mbajnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 2.7 % të popullsisë të llogaritur si përdorues, në vend të dytë qëndron Mbretëria e Bashkuar me 2.6 % dhe Shqipëria me 2.5 %./dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All