Shihni shpesh filma horrorë? Me siguri që po. Por nëse do t’i shihnit në realitet ato skena të frikshme, si do të ndiheshit? Besoj do t’ju kishte ikur fryma dhe do të kishit pësuar ndonjë atak.

Por ja që shumë njerëz i kanë përjetuar dhe për disa ka qenë fatale. Dardania.com ka sjellë për ju, psikopatët dhe vrasësit më të famshëm dhe të tmerrshëm në histori. Shumë regjisorë janë frymëzuar nga këta vrasës, për të realizuar filmat horrorë. Këta njerëz bënë vrasje, të cilat ju mendoni se ndodhin në filma horrorë, por jo. Janë në realitet. Shihni fotogalerinë më poshtë për t’i zbuluar!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Foto 1 nga 14

Jack ‘The Ripper’/ Nuk u identifikua kurrë me emrin e saktë, por ai është i famshëm në botë. Jo vetëm që vrau prostitutat, në fund të viteve 1800, por gjithashtu u hoqi organet e tyre gjenitale. Ai kishte një urrejtje të madhe për gratë, veçanërisht për prostitutat, informon dardania.com


Flash Lajme