Pas vitesh zhvillimi në veri të Los Anxhelosit, avion më i madh në botë fluturoi të shtunën në mëngjes për herë të parë.

Avioni ka gjashtë motorë që e mbajnë në ajër dhe krahët e tij kanë gjatësinë e një fushe futbolli.

Ai është më shumë se 15 metra i gjatë dhe mund të mbajë më shumë se 200-mijë kilogram peshë. Ndiqni fotot më poshtë për të parë madhësinë e aeroplanit./D.B/Dritare.net


Flash Lajme