Sopot, Poloni

Me peisazhet e saj, majat e maleve dhe pamjet spektakolare bregdetare, Europa Qendrore ka një peizazh shumë piktoresk.

Evropa qendrore është gjithashtu shtëpia e një mori qytetesh të izoluara që janë perfekte për ata që dëshirojnë të zhyten në romancë.

Më poshtë janë 15 nga qytetet më romantike në Evropën Qendrore./D.B/Dritare.net

Foto 1 nga 6

Kutná Hora, Çeki


Flash Lajme