Duke pasur probleme, konflikte dhe mërzi, harrojmë se bota është e bukur. Megjithatë, ka shumë gjëra që na i kujtojnë. Nëse i kushtojmë vëmendje, mund të vërejmë shumë gjëra të bukura rreth nesh, si për shembull një njeri që kujdeset për të moshuarit, apo dikush që ushqen qentë dhe macet e braktisura.

Prandaj është e rëndësishme të vlerësojmë gjithçka kemi rreth nesh.

Dardania.com ju sjell disa foto emocionale, frymëzuese dhe thjesht të mrekullueshme, për t’ju kujtuar sa e çmuar është kjo jetë.

Këtë djalin në foto e ka ftuar zonja e moshuar për ta shoqëruar në momentet e saj të fundit të jetës, që ai të kujdeset për të.

Kafshët të zbusin zemrën.

Ky hero iranian ka shpëtuar jetën e kësaj vaje. Ai i ka dhënë maskën e tij të oksigjenit, teksa po e shpëtonte nga zjarri.

Këto dy djem nga Norvegjia rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar një qengj nga oqeani.

Një burrë që po ndihmon një zonjë me aftësi të kufizuara.

Është e rëndësishme të kesh një idhull.

Këta njerëz në foto po dhuronin ushqim pas përmbytjeve.

Kjo vajzë indiane vendosi të ndajë ushqimin e saj me dy të pastrehë.

Ky qen kishte ngecur diku dhe qytetarët e kanë ushqyer për një muaj. Misioni i shpëtimit ishte shumë i ndërlikuar, dhe u deshën 5 ditë për ta nxjerrë.

Njerëzit në Turqi, duke shpëtuar një qen që u dëmtua nga gazi lotsjellës.

Fëmijët duke e bërë shokun e tyre të ndihet mirë, pas humbjes së gjymtyrëve.

Djali në foto ka gjetur 73 disqe fluturuese dhe po kërkon pronarin për t’ja dhënë.

Shoqëria do të thotë kur je gati, gjithmonë, për të ndihmuar.

Çifti që i premtuan njëri-tjetrit deri në vdekje bashkë.

 Kryetari i Bashkisë së Çikagos mori telefonin e një gruaje për të dhënë rekomandimin e tij pozitiv për intervistën e saj të punës.

Nëse akoma nuk beson se bota është e ëmbël, shiko këtë foto dhe besoje./dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All