Një kliente në Kinë i ka bërë një surprizë aspak të këndshme punonjësve të një dyqani ku kishte vendosur të blinte një makinë.

Klientja kishte vendosur që kursimet e 10 viteve ti shpenzonte për të blerë një Volkswagen Pasat që kushtonte 26 mijë dollarë dhe 18 mijë dollarë nga kursimet ishin në monedha.

Plot 66 me qindarka dhe 3 ditë numërim nga punonjësit e kompanisë dhe makina e re u bë e klientes që nxehu dhe lodhi punonjësit.

Sipas menaxherit të dyqanit që shiti makinën, Mr Jiao, 17 punëtorë kaluan tre ditë duke numëruar 66 qeset që kishin rreth 18 mijë dollarë./e.k-Dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All