Lajme

Colors: Purple Color

Në fushat barike priten lëvizje të dukshme, por që vlerat e normales do të ruhen.

Temperaturat minimale do të ulen dukshëm krahasuar me javën e fundit, duke bërë që minimalet të bien deri në 7 gradë celsius, e gjatë fundjavës deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16-30 gradë celsius.

Parashikimi i motit për pesë ditë (16 – 20 shtator 2019)

Parashikimi i motit për pesë ditë (16 – 20 shtator 2019)

Gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës së mërkurë dhe të enjte parashihen të sjellin kushte për reshje të izoluara shiu.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri është shprehur i bindur se kjo parti do të shënojë fitore bindëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Ai në një postim në Facebook shkruan se LDK-ja do të shënojë fitore të thellë, pasi qytetarët kanë nevojë për një shtet të vërtetë.

Drejtoresha e festivalit Drita Rudi tha për KosovaPress se ky festival organizohet me qëllim të bashkimit të të gjithë fëmijëve që merren me vallëzim.

“Qëllimi i këtij festivali është bashkimi i të gjithë fëmijëve që merren me vallëzim, shoqërimi i fëmijëve , përcjellja e gjeneratave, dashuria ndaj muzikës popullore dhe veshjes kombëtare”, tha Rudi.

Nga Skender Karaçica/

– Shtylla e pare:Zhvillimi ekonomik i shtetit te Kosoves.Per ceshtjen kryesore qe eshte nje nga problemet aktuale,kahet e zhvillimit ekonomik dhe investimet e huaja,me se pakut per te thene se,nuk thuhet asnje fjale ne debatet lidhur me zgjedhjet e parakohshme ne Kosove eshte zhvillimi ekonomik,qe eshte e sotmja dhe e ardhmja e Kosoves.

Flash Lajme