Lajme

Colors: Purple Color

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.
Rreth orës 00 e 25 është shënuar një tjetër paslëkundje tërmeti e cila ishte me mganitutë 4.4 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës.

Pas kallëzimit penal që SHÇBA bëri ndaj dy aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, policia tentoi arrestimin e tyre. Mësohet se policia ndaloi fillimisht Adriana Kalanë, një prej aktivisteve më të njohura të kauzës për Teatrin, me akuzën se ishte personi që kishte filmuar skenën kur ndihma për tërmetin po zbarkonin në ambientet e ministrisë së brendshme.

Flash Lajme

Më të lexuarat