Lajme

Colors: Purple Color

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër kanë arrestuar shtetasin E. H., 21 vjeç, banues në Koplik, Malësi e Madhe.

Ky shtetas dyshohet se në bashkëpunim me një shtetas tjetër të shpallur në kërkim, më datë 11.04.2018 kanë tentuar të trafikojnë një sasi lënde narkotike prej 97 kg marijuanë nëpërmjet Liqenit të Shkodrës, e cila është kapur nga policia Malazeze në bregun e liqenit të Shkodrës në afërsi të PKK Hani i Hotit, në bashkëpunim me Policinë Vendore të Shkodrës dhe atë Kufitare.

Në Komisionin e Medias dhe Edukimit, akademiku Artan Fuga ka hasur në një “pengesë” nga deputeti Halit Valteri. Deputeti i tha akademikut, që nëse kërkon që Rama të mos e shkatërrojë Akademinë e Shkencave, atëherë duhet të flasë me drejtorin e Komunikimit në Kryeministri, Endri Fugën, që sipas tij, është personi që ia propozon idetë Ramës.

Flash Lajme