Lajme

Colors: Purple Color

Zgjedhja e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave, ka shkaktuar debate dhe reagime të forta në rrjetet sociale e më gjerë.

Ndërkaq, përmes një statusi në Facebook, kryetarja e Grupit Parlamentar të Demokratëve, Rudina Hajdari ka reaguar duke dënuar qëndrimin e Gjinushit, që sipas saj ushtroi dhunë verbale dhe seksist ndaj një gazetareje të re.

Flash Lajme