Lajme

Colors: Purple Color

Ditën e sotme, presidenti Ilir Meta ka pritur delegacionin e Komitetit Hebreo-Amerikan me qendër në Nju-Jork.

Presidenca njofton se  Meta e njohu delegacionin me situatën aktuale në Shqipëri, krizën e rëndë kushtetuese dhe institucionale që ka përfshirë vendin, si dhe me propozimin e tij për zgjidhjen e saj nëpërmjet zhvillimit të tri palë zgjedhjeve më 13 tetor 2019: zgjedhjeve vendore, parlamentare dhe të Presidentit nga populli.

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, në një reagim në Facebook shprehet se Edi Ramës tani i duhet të mendojë për ish-ministrat e përfshirë në afera dhe grupet kriminale.

Rama, duhet të mendojë; për grupet kriminale që e sollën në pushtet, për ish-ministrat e tij që janë kapur në krim zgjedhor, për oligarkët dhe vazhdimsinë, për Sandrin e Elisën, për të tjerët që i burgosi dhe hodhi në rrugë.

Flash Lajme