Lajme

Colors: Purple Color

Opozita ka lënë menjëherë seancën e sotme parlamentare, sapo kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbyllur fjalën e tij në foltore ku ka folur ashpër ndaj maxhorancës.

Në seancën e sotme nuk munguan debatet, replikat, tonet e larta dhe madje deri fjalët fyese.

Mes sherreve, ofendimeve dhe “përpjekjeve” për popullin që përfaqësojnë, deputetët jashtë sallës së Parlamentit shfaqën edhe shijet që kanë për veshjet.

Kështu, kryetarja e LSI ishte deputetja më “stil” për sot, ku në vend të parë kishte materialin e kastorit dhe fundin me pala.

Flash Lajme