Lajme

Colors: Purple Color

Ambasadori sllovak, Peter Spisiak ka mbajtur të njëjtin qëndrim si partnerët e tij europianë mbi situatën politike në Shqipëri.

Spisiak, foli nga Cërriku, duke thënë se parlamenti është i vetmi vend për dialog për zgjidhjen e krizës, pas dorëzimit të mandateve nga partitë opozitare.

Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në selinë e Partisë Demokratike për të diskutuar mbi vijimësinë e protestave të opozitës. Në mbledhje ndodhen kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe kreu i grupit të LSI, Petrit Vasili, kreu i PAA, Agron Duka, kreu i PR, Fatmir Mediu dhe kreu i LZHK, Dashamir Shehi.

Flash Lajme