Lajme

Colors: Purple Color

I pari i Kosovës u takua me Konteshën Sophie të Wessex

I pari i Kosovës u takua me Konteshën Sophie të Wessex

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot Lartmadhërinë e saj, Konteshën Sophie të Wessex, me të cilën ka biseduar për të arriturat dhe sfidat në ballafaqimin me të kaluarën, veçanërisht kur janë në pyetje viktimat e dhunës seksuale.

Analisti politik Armend Muja, ka vlerësuar se koalicioni NISMA-AKR, sipas të gjitha gjasave, as pas numërimit të votave të diasporës nuk do ta kalojë pragun zgjedhor. Muja, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “me shumë gjasë, pas përfundimit të numërimit të votave të diasporës, NISMA ende nuk do të arrijë të kalojë pragun (4.98%)”.

Lëvizja Vetëvendosje është shumë pranë certifikimit si fituese e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Rezultati final nuk është shpallur ende për shkak se nuk ishin numëruar votat e sjella me postë, ndërkohë që nga procesi që filloi mëngjesin e të mërkurës dhe pritet të mbyllet këtë mbrëmje, shihet qartë se Vetëvendosja e Albin Kurtit kryeson edhe në diasporë.

Varfëria nuk është vetëm një çështje ekonomike, por edhe mungesë e të ardhurave dhe aftësive themelore për t'u lejuar të jetojnë në dinjitet

Varfëria nuk është vetëm një çështje ekonomike, por edhe mungesë e të ardhurave dhe aftësive themelore për t’u lejuar të jetojnë në dinjitet

Flash Lajme