Lajme

Colors: Purple Color

Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit Matthew Palmer është deklaruar lidhur me procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Ai sipas mediave boshnjake citohet të ketë thënë se Shtetet e Bashkuara mbështesin procesin e udhëhequr nga BE, i cili duhet të çojë në një normalizim gjithëpërfshirës të marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, i cili në rastin ideal do të kishte njohjen reciproke në thelbin e saj.

Reshjet e shiut që filluan mbrëmë kanë shkaktuar probleme në kryeqytet.

Ato kanë vërshuar disa rrugë, duke bllokuar qarkullimin e këmbësorëve, por edhe automjeteve.

Në këto fotografi shihet rruga, trotuari dhe hyrja e një lokali ne Prishtine i cili është vërshuar nga shiu.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All