Lajme

Colors: Purple Color

Ndonëse me maska, por pa distancë sociale ashtu siç rekomandojnë institucionet shëndetësore, dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil.

Në disa fotografi shihen qytetarët të cilën mëngjesin e sotëm po presin që të marrin shërbimet e tyre.

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën deri më tani ka shkuar në mbi 697 mijë e 222 njerëz.

Mbi 18.4 milionë persona në botë janë të infektuar, kurse më shumë se 11.6 milionë prej tyre tashmë janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet, shkruan rtv21.tv.

Që nga muaji mars kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë e deri më sot kanë vdekur 256 persona nga ky virus.

Në periudhën e fundit në Kosovë është regjistruar një numër rekord i të infektuarve me koronavirusin e ri, si dhe një numër në rritje i vdekjeve si pasojë e sëmundjes COVID-19.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All