Lajme

Colors: Purple Color

Veseli ka shkruar në Facebook se kujtimi për heronjtë mbetet gjithnjë i freskët.

Postimi i Veselit në Facebook:

Sot ishim në vendlindjen e tij për të nderuar Fadil Vatën, veprimtarin e hershëm të lëvizjes sonë kombëtare për lirinë e Kosovës.

Edhe 2 persona të tjerë në arrati

Edhe 2 persona të tjerë në arrati

Mbrëmë rreth orës 23:30, në rrugën “1 Tetori” në Prishtinë, policia ka arrestuar tre persona të dyshuar për disa vjedhje të rënda si dhe ka sekuestruar një çantë me gjësende të dyshuara (maskë, doreza, kaçavida, armë të ftohta thika etj).

Kurse iu bë thirrje institucioneve të Kosovës që përveç në aspektin e legjislacionit të ketë rezultate konkrete në qasje të barabartë në prona.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, para gazetarëve tha se ky ka qenë takimi i fundit i këtij komiteti që përmbyll një punë prej 5 vjeçare për implementimin e planit që del nga kjo strategji për të drejtat pronësore.

Flash Lajme