Shqipëri

Colors: Purple Color

E ndërsa valuta e eurozonës ka rimarrë veten gjatë javës së kaluar, dollari amerikan dhe paundi britanik kanë regjistruar luhatje, duke e mbyllur javën në rënie.

Kështu, referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, e cila ndjek një regjim te lirë të kursit të këmbimit, paundi britanik u këmbye ditën e hënë për 145.76 lekë në blerje, ndërsa e mbylli javën e dobët, duke zbritur në kuotën e 144.28 lekëve.

Katër shqiptarë janë vënë në pranga, ndërsa janë kapur duke transportuar mbi 70 kilogramë kanabis të papërpunuar.

Katër shqiptarët, 53 vjeç, 33 vjeç, 23 vjeç dhe 24 vjeç u arrestuan duke ecur në zonën pyjore pranë segmentit të autostradës Egnatia Siatista-Kristalopigi, afër kufirit greko-shqiptar.

Flash Lajme

Më të lexuarat