Shqipëri

Colors: Purple Color

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, partia ZGJIDHJA e drejtuar nga zoti.Koço Kokëdhima ka theksuar dështimin e paralajmëruar të qeverisë në Samitin e Berlinit.

“Gjermania dhe Franca nuk pajtohen me idenë që të ketë ndryshime kufijsh në rajon, duke lejuar hapjen e ‘Kutisë së Pandorës”.

Presidenti Ilir Meta takoi sot partitë e Qendrës së Djathtë në koalicion me PD-në.

Në përfundim të takimit kreu i shtetit shprehu shqetësimin se mosregjistrimi i të gjitha partive opozitare të legjislaturës së fundit parlamentare rrezikon jo vetëm standardet e zgjedhjeve, por edhe pluralizmin politik në vend.

Flash Lajme

Më të lexuarat