Shqipëri

Colors: Purple Color

Të tjera detaje zbulohen në lidhje me personin që është shoqëruar në komisariat në lidhje me vrasjen e ish-policit Santiago Malko.

Në vijim të hetimeve për vrasjen e Santiao Malkos, Policia e Tiranës mëngjesin e sotëm ndaloi 39-vjeçarin Blendi Teta për veprat penale moskallëzim krimi dhe veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës.

E diela ka shënuar fundin e raundit të parë të regjistrimeve për të gjitha ata maturantë të cilët kërkojnë të nisin këtë vit studimet universitare. Sipas të dhënave zyrtare, numri total i maturantëve që u regjistruan në këtë fazë nëpër universitete është 15 mijë ndërkohë që mbetet një pjesë e konsiderueshme të cilët duan më shumë kohë për të zgjedhur përfundimisht programin e studimit.

Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku ka reaguar pas akuzave të vazhdueshme të PD-së për shpërdorim detyre dhe sa ka përfituar para publike me anë të tenderave. Mazniku i ka quajtur akuzat ndaj tij si hedhje balte nga ana e PD duke paralajmëruar se përgjigjen PD do ta marrë në rrugë institucionale.

Flash Lajme