Shqipëri

Colors: Purple Color

Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar 2 persona, njëri për vjedhje e tjetri për dhunë në familje.

Uniformat blu bëjnë me dije se u prangos një shtetas, i identifikuar nga pamjet filmike duke vjedhur në një dyqan celularësh një shumë prej 70 mijë lekësh, ndërsa u ndalua edhe një tjetër shtetas, shpallur në kërkim për dhunë në familje.

Kuvendi miraton koncesionet e rrugës Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Taksapaguesit do të paguajnë 256 milionë euro 17 kilometra. Kontratat, të fundit me procedurën “propozim i pakërkuar”

Kontratat koncesionare për ndërtimin e rrugëve  Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat janë miratuar dje në parlament me votat e mazhorancës, si rrugët e fundit që kalojnë me rregullin e propozimit të pakërkuar.