Shqipëri

Colors: Purple Color

Qytetarët shqiptarë dhunohen nga pushtetarët që pasurohen me paratë e djersës së tyre. Banorët e Unazës së Re, janë të vetmit që kanë rezistuar kundër arrogancës së pashembullt të Rilindjes, kësaj bande në pushtet, ndaj për qeverinë Rama ata janë të urryer sepse iu kërcënojnë parajsën që kanë krijuar në Shqipëri, ku vidhen qytetarët pa hesap dhe askush nga hajdutët rilindas nuk mban përgjegjësi.

Një 71-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, nga familjarët.

Sipas informacionit paraprak, shtetasi me inicialet H.H., 71 vjeç dyshohet të jetë vetëvarur, ndërsa nga këqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja të tjera veç atyre të shkaktuara nga vetëvarja.

Flash Lajme