Komisioni Zonal i Administrimit Zgjedhor të qytetit të Rrogozhinës, është sulmuar dy javë para zgjedhjeve të 30 qershorit.

Ndërkaq, bëhet me dije se është thyer fisheku i derës së kësaj qendre, ndërkohë policia ka rrethuar qendrën e KZAZ-së.

Sakaq, ngjarja ndodh në një kohë kur vendi ndodhet në një situatë mjaftë të tensionuar politike.

Ende nuk dihet se ky sulm i KZAZ ka të bëjë më demokratët por kujtojmë se opozita ka paralajmëruar më herët se do përdorë çdo mjet dhe mënyrë për të ndaluar zhvillimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

Flash Lajme