Të hënën nis edhe viti i ri shkollor dhe prindër e nxënës mbajnë radhë të gjata për të blerë librat. Kjo situatë ndeshet pothuajse në çdo librari. Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri ka akuzuar qeverinë se bëjnë shfaqje propagande me librat falas.

Sipas Pampurit, prindërit harxhojnë të gjithë buxhetin e familjes për të blerë librat me çmime të rritura, që arrijnë deri në 12 mijë lekë të reja.

1 nga 10

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All