Një makinë blind me targa ruse është aksidentuar mbrëmjen e sotme  tek ish-sheshi “Shqiponja” në Tiranë.

“BalkanWeb” raporton se në momentin kur është afruar policia drejtuesi i mjetit nuk është gjendur aty, i cili dyshohet se  ka braktisur mjetin.

Policia ka dyshime të forta se mjeti mund të jetë vjedhur ose drejtuesi po tenton t’iu fshihet uniformave blu, ndërsa në këto momente po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e shoferit.

Ende nuk dihen shkaqet e përmbysjes së mjeti të blinduar.  Policia ka ngritur pika kontrolli përgjatë rrugëve dhe po punon me metoda të posaçme për identifikimin e më pas kapjen e autorit, ku dhe do të mësohet se cila ka qenë arsyeja që mjeti u braktis menjëherë pas aksidenti.

Flash Lajme