Këtë të enjte është përkujtuar 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Ditën e homazheve e nisi Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke vendosur një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet.

Më pas ishte kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë homazhe para bustit. Në homazhe ishte dhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

1 nga 7

Flash Lajme